Vandaag is het 50 jaar geleden, dat de Britse acteur George Sanders is overleden. (25 april 1972)

George Sanders won de Academy Award voor Beste Mannelijke Bijrol voor zijn gepolijste en sarcastische kritische rol in All About Eve van Joseph L. Mankiewicz.

In 1940 trouwde Sanders met Susan Larson (1910-1981), van wie hij in 1949 scheidde.

Van 1949 tot 1954 was hij getrouwd met de Hongaarse actrice Zsa Zsa Gábor, die gescheiden was van Conrad Hilton.

In 1956 speelden Sanders en Gabor in Death of a Scoundrel.

Sanders hertrouwde daarna met actrice Benita Hume, weduwe van acteur Ronald Colman, van 1959 tot haar dood in 1967.

Daarna trouwde hij met Magda Gabor, de oudere zus van zijn tweede vrouw.

Het huwelijk eindigde al na zes weken en volgens Magda Gabor wegens zijn alcoholverslaving. George Sanders zijn verhaal is dat hij door haar aan de drank is begonnen.

Hij pleegde zelfmoord op 25 april 1972 in Catalonië in zijn hotelkamer in Castelldefels ,ten zuiden van Barcelona.

De rede voor zijn zelfmoord was dat hij zelf een einde wou maken voor de kanker hem zelf zou doden.

In zijn afscheidbrief schrijft hij het volgende: Ik vertrek omdat ik me verveel. Ik heb het gevoel dat ik al lang genoeg geleefd heb. (Diverse bronnen, De Post 7 mei 1972 en Wikipedia)

Vandaag is het 50 jaar geleden, dat de Britse acteur George Sanders is overleden. (25 april 1972)

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s